3 Mayıs 2016 Salı

MAKE UP FOR EVER PRO SCULPTİNG PALATTE | KONTÜR PALETİ - NO:30

Günaydın!
Kontür ürünlerini artık her markada görmeye başladık.Günlük makyajımda bile hafifte olsa kontür yapmayı sevdiğimden bu duruma çok seviniyorum.Bugünde sizlere, şu sıralar popüler olan Make Up For Ever'ın kontür paletinden bahsetmek istiyorum.


Daha önce krem yapıda bir kontür ürünü denememiştim.Bu ürün sayesinde denemiş oldum. :)


Palette toplam 4 adet krem ürün bulunuyor.Yapıları ince,yumuşacık,çok kolay uygulanıp dağıtılıyor.Pigmentasyonlarıda gayet güzel.

Ürünleri en çok süngerle dağıtmayı seviyorum.Çok doğal duruyor.Bu yüzden günlük kontür işlemi için uygun buldum.Kalıcılıklarınıda bir krem ürüne göre beğendiğimi söyleyebilirim.İlk baştaki mat yapıda bir aydınlatıcı.Kapatıcı olarak kullananlarda var ama eğer göz altlarınızda morluk problemi varsa yetersiz kalacaktır.Ben kapatıcımın üzerine ve aydınlık vermek istediğim diğer yerlere uyguluyorum.Göz altlarımdaki çizgilerime ekstra bir dolma yapmıyor.

Kontür işlemi yapmak için koyulan renk mat yapıda ve içerisinde turunculuk barındırmıyor.Gerçekten gölgelendirme işini güzel yapıyor.

Aydınlatıcı kısmı ise çok hafif,tam günlük kullanıma uygun.Kendini belli eden ( The Balm Mary Lou Manizer gibi ) aydınlatıcılar gibi değil.Eğer kendini belli eden aydınlatıcıları kullanmayı seviyorsanız bundan memnun kalmayabilirsiniz. 

Allık ise mercan tonlarında.Tam bahar-yaz aylarına yakışır bir renk.

Ürünün içerisinden böyle bir katalog çıkıyor.İçerisinde hangi yüz tipleri için nasıl kontür yapılması gerektiğini anlatıyor.
Genel olarak çok sevdiğim bir palet oldu.

Bu tarz krem ürünlerden oluşan kontür paleti almak isteyenlere öneririm. :)

Make Up For Ever ürünlerini Sephora mağazalarında ve Makyaj Trendi sitesinde bulabilirsiniz.
Fiyatı 158 TL

Siz bu paleti denediniz mi ?
Düşünceleriniz neler ?Sevgiler


6 yorum:

 1. hakikaten çok pigmentliymiş güle güle kullan..

  YanıtlaSil
 2. Almak ile almamak arasında gidip gidip geldiğim ürün. Sonunda dayanamayacağım galiba.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende dayanamayıp almıştım ama çok sevdim :).

   Sil
 3. Güzel bir yazı olmuş canım,güle güle kullan :)

  YanıtlaSil