7 Temmuz 2015 Salı

TOO FACED CHOCOLATE BAR FAR PALETİ

Merhaba :)
Too Faced'in en ünlü ürünlerinden biri şüphesiz Chocolate Bar paleti.Bu ürün benim dikkatimi hiç çekmiyorken bir anda aklıma girdi.O sırada ülkemizde olmayan Too Faced markasının bu paletini Sephora bir süreliğine satmaya başladı.Böylece kolaylıkla bu ürüne sahip oldum.


Almadan önce farların pigmentasyonlarıyla ilgili kafamda soru işaretleri vardı.Çünkü,bir çok yerde bazı farların pigmentasyonunun iyi olmadığını okumuştum.Buna rağmen renklerin güzelliğinden dolayı palete karşı koyamadım.Öncelikle ambalajından bahsetmek istiyorum.Oldukça kalitesiz buldum.Mıknatıslı bir kapağı var ve çok kolay açılıyor.Bu yüzden seyahatlerde taşınması için uygun değil.Bu sebeple ben kutusunu atmadım.Eğer olur da tatilde yanıma almak istersem kutusuna koyacağım.
Bunun dışında paletin yanında birde makyaj örneklerinin olduğu bir kağıt geliyor.


Paletin en dikkat çekici,merak uyandıran özelliği kokusu.Gerçekten kakao gibi kokuyor.Paleti açar açmaz o mis kokusu burnunuza geliyor.İnsanın iştahını da açmıyor değil :)


Gelelim farların yapısına.Evet,bazı renklerin pigmentasyonu düşük ve tozutma sorunu var.Ayrıca bazı farlarda tebeşirimsi yapıda var.Bunların dışında renklerin her biri ayrı ayrı çok güzel.Palette hem mat hemde ışıltılı farlar bir arada bulunuyor.Gündüz ve gece makyajı yapımı için oldukça uygun renkler var.
Bu paleti kullanırken mutlaka far bazı kullanmanızı öneriyorum.Çünkü farlar ancak bu şekilde renklerini iyi verebiliyor.Ayrıca kalıcı olmalarını da sağlıyor.


Renklerin yakından görünüşü de bu şekilde 


Renklerin duruşları ise bu şekilde.Çoğu rengi severek kullanıyorum.Sadece elimin tek gitmediği bir renk  var o da candıed vıolet.Renk zaten pigmentaston açısından da çok kötü.
İyi ki almışım dediğim,çok sevdiğim bir palet oldu.Sephoralar da satılmaya devam ediyor mu emin değilim.Eğer satılmıyorsa Instagram üzerinden ludoshemakeup ya da orjinaliburda hesaplarından satın alabilirsiniz.İkisi de güvenilir hesaplardır.

Son olarak ürünü 129 TL'ye satın aldım.

Siz bu paleti nasıl buldunuz ? 

Sevgiler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder