18 Mayıs 2015 Pazartesi

UYGUN FİYATLI ÜRÜNLERLE MEZUNİYET MAKYAJI!

Günaydın :)
Bugün her zaman ki gibi ürün tanıtmak yerine başka bir yazı ile karşınızdayım.Mezuniyet dönemi gelmişken bu özel gününüz için makyaj önerisinde bulunacağım.Hemen başlayalım! 


Kullandığım bütün ürünleri yukarıda görüyorsunuz.
Öncelikle göz makyajıyla başlayalım.


1.) İlk adımda far bazını tüm göz kapağıma sürüyorum.Ardından pudra ile bazı sabitliyorum.Makyajımda keskin bir görüntü istediğim için bant yapıştırıyorum.Siz, keskin görüntüden hoşlanmıyorsanız bu adımı atlayabilirsiniz.
2.) Sultry isimli farı bir karıştırma fırçasını alıp gözümün katlanma bölgesine dağıtıyorum.
3.)Selfish isimli farı tüm göz kapağıma sürüp uçlarını tekrar dağıtıyorum.
4.)Sexy rengini küçük bir karıştırma fırçasını alıp katlanma bölgesine sürüp güzelce karıştırıyorum.
5.)Silly ve Sleek renklerini karıştırıp gözlerimin dış kısmına sürüp dağıtıyorum.Daha sonra tekrar Selfish rengini tüm göz kapağıma sürüyorum.Göz pınarlarıma ise Sassy rengini sürüp aydınlık katıyorum.

Son adım olarak gözlerimin alt kısmına ilk olarak Sultry ve Sexy rengini sürüyorum.Daha sonra gözlerimin alt iç kısmına ten rengi bir kalem sürüyorum.Kuyruklu eyeliner ve rimel sürerek göz makyajımı tamamlıyorum.


Ten makyajına geldi sıra !

Ten makyajıma ilk olarak baz ile başlıyorum.Kullandığım baz'ın kalıcılığından memnun değilim ama çok güzel aydınlık katıyor cildime.Bu yüzden bu ürünü tercih ettim.Ardından fondöten kullanıyorum.Benim kullandığım ürün Loreal True Match.
Ardından Rımmel Match Perfection kapatıcıyı kullanarak göz altlarımı kapatıyorum.Daha sonra burun kemiğime,çeneme ve alnıma sürüp aydınlık bir görünüm sağlıyorum.Hem kapatıcıyı hemde fondotenimi sabitlemek için tüm yüzüme pudra uyguluyorum.
Daha sonra Sleek markasının kontür kitini kullanıyorum.Elmacık kemiklerimin altına,burnuma,çeneme ve alnıma kontür yapıyorum.Daha sonra aydınlatıcıyı burun kemiğime,elmacık kemiklerimin üstüne ve dudak üstüme uyguluyorum.
Allık olarak ise Note markasının Sandy Pink isimli rengini kullanıyorum.
Ruj olarak ise Pastel'in Nude serisinden 


Makyajımın bitmiş hali bu şekilde!


Uzun bir yazı oldu.Umarım sıkılmadan okumuşsunuzdur.
Makyajımı nasıl buldunuz ?

Sevgiler


4 yorum: